2008-2010 : 18.FORDULÓ: Kisalag SC - Fóti SE 1:4 (1:3)

18.FORDULÓ: Kisalag SC - Fóti SE 1:4 (1:3)

Megnyertük a Kisalagi rangadót, ami ma nem csak a 3 pont miatt volt fontos, hanem a presztízs miatt is. Részletekért kattints tovább.

Kisalag SC -Fóti SE 1:4 (1:3)

Kapuralövés             2:13

Kapu felé tartó lövés: 2:16

Szöglet:                    2:3

Fóti SE: Berényi 0 (Nádas 0, a 70.percben) - Nagy F. 5,  Mercs 6, Czill 7 (Kapitány G. 6, az 57.percben)  - Pazar 6, Ernyes 6, Báló 7, Hegedűs 7 (Orosz 0, a 70.percben) - Puskás 5 (Nagy 0, a 80.percben), Tóth Zs. 5 (Oszetzky 0, a 85.percben)  - Barna 6

Góllövők: Czill 28' 37' P, Hegedűs 44', Báló 48'

Sárga lap: Czill 41' Báló 70'

Nagyszerű időjárás, és telt ház várta, a derbire készülő két Fóti csapatot. Az erőviszonyok ismerete a Fót irányába billentette a mérleget, a hazai pálya a Kisalag felé, teljesen nyíltak voltak az esélyek, hiába volt a két egyesület között egy kisebb szakadék a táblázaton. Nem csak megnyerni szerettük volna a mérkőzést, hanem gólfesztiválra készültünk. Ennek érdekében az idén látott legtámadóbb felfogásban (3-4-3) léptünk pályára, 3 csatárral, és egy támadó középpályással, remélve, hogy így hamarabb tudjuk feltörni a Kisalagi reteszt, amely hazai pályán tudvalevően jól zár.

A Kisalag pedig az elejétől kezdve mutatta, hogy nem kér a győzelemhez asszisztáló csapat szerepéből, és nagyon megpörgették az iramot, amiből egy egész kellemes első fél óra kerekedett. A csapatunk azért hozta a kötelezőnek mondható mezőnyfölényt, többet birtokoltuk a labdát, mi járattuk, de azért a Kisalagi kontrák is okoztak elég komoly fejfájdalmakat hátul. Mi az hogy okoztak, az első pár komolyabb helyzet, a városi riválisunk nevéhez fűződött, akik nem tudtak élni a lehetőségekkel, úgyhogy eleinte a kapusunknak nem volt komolyabb dolga. De kezdetben mi sem tudtuk feltörni a betömörödő Kisalagi védelmet. Kezdetben legalábbis. Aztán a félidő derekán kaptunk egy szabadrúgást úgy 25 méterre a kaputól, Czill sorfalon megpattanó labdája, pedig úgy csavarodott be a jobb felső sarokba, hogy azt C.Ronaldo is megirigyelné, és már is megszereztük a hőn áhított vezetést. 1:0

Ami amilyen hirtelen jött, olyan gyorsan ment. Nem telt el 5 perc és egy teljesen ártalmatlan szituációból, egyenlített ellenfelünk. Berényi kiejtett egy könnyen fogható labdát a kezéből, (lényegében már az övé volt) és bár csak egy pillanatnyi hiba volt ez, de a szemfüles Kisalagi csatár villámgyorsan odapiszkált, elszedte a labdát, és egyenlített 1:1

Szerencsére a váratlanul bekapott gól, nem tört meg minket, sőt, nagyon bepörgött a mérkőzés, (ahogy egy igazi városi rangadóhoz illik), ekkor mindkét csapat úgy érezte (joggal), hogy megnyerheti a mérkőzést. A mérkőzést, ami eredetileg 90 percig tartott, - de így utólag - már az első fél órában eldőlt. Ekkor gázolta el a kapura törő Barnát a hazaiak 9-es játékosa a büntetőterületen belül, ami tizenegyest, és egyből pirosat ért.

A spori egész mérkőzésen minden szarért osztotta a lapot, de ebben az esetben teljesen indokolatlanul nyúlt bele a mérkőzésbe, sőt ezzel lényegében el is döntötte. A büntetőnek Czill futott neki mint mindig, és magabiztosan gurította a jobb alsó sarokba, az egyébként jó irányba vetődő Csepi mellett. 1:2

Innentől a mérkőzés lényegében eldőlt, a Kisalagiak nem tudtak mit kezdeni az emberhátrányukkal. Amúgy is elfáradtak volna, így pláne, elmaradtak a veszélyes kontrák, beálltak bekkelni, amivel hamar egyoldalú lett a mérkőzés. A kiállítás, és a tizenegyes után hamar kihasználtuk a hazaiak pillanatnyi zavarát, és hamar megszületett a nyugtató gól is. A Fót feltörekvő ifjú titánja, a zseniális Hege, még a félidő vége előtt eldöntötte a mérkőzést, miután 20 méterről leadott, egy precíz, elementális erejű lövést, a hosszúba. 1:3

A hátralévő időre a Kisalag valamennyire rendezte sorait, és kibekkelték a maradék időt, ezzel a körülményekhez képest bíztató hátránnyal. Vége lett az első félidőnek, a csapatok az öltözőbe vonultak, a szurkolók meg szotyiért-sörért vérmérséklettől függően. A hangulat egyébként az egész mérkőzés alatt remek volt, rekordszámú néző látogattok ki ma erre a derbire, nincsenek pontos adataim, de úgy - 500 körül lehetett a nézőszám.Az biztos, hogy ennyi embert én még nem láttam Kisalag meccsen.

Hamar fordultak a csapatok, de szemmel láthatólag az első félidőt lezáró Hege gól nagyon rosszat tett a meccsnek, mindkét csapat kicsit ráült az eredményre, a hazaiaknak jó volt - főleg miután teljesen elkészültek az erejükkel, mi pedig szemmel láthatóan elvesztettük a motivációnkat arra, hogy esetleg kihasználva a lehetőséget, igazán kitömjük a riválisunkat. Nem is a motiváció hiányzott, inkább a kellő koncentráció, az ellenfél térfelén idővel sok lett az eladott labda, a rossz passz, a rossz lövés. Pár a végsőkig kidolgozott helyzetnél pedig Csepi bravúrral védett, illetve pár esetben mi is naggyá tettük őt. Ez a téma már tegnap az ifinél is előkerült: A gólszerzésnek nem a legjobb módja a földön fekvő kapus szétlövése. De az eredményt a hazaiak így sem sokáig bírták tartani. Még a félidő elején Báló kapott egy mesteri indítást Barnától, végigrobogott a jobb szélen, majd az ötös sarkáról higgadtan gurított a kapuba. 1:4

Nem ez volt az utolsó szép jelent, volt pár sokat ígérő támadás, mint például egy kontrából egy Barna szóló - amilyen szépek voltak a cselek, annyira gyatra lett a lövés, illetve pár sokat ígérő Tóth lövés került kaput. Egy alkalommal ajtó ablak helyzetben a kapufát lőtte széjjel, amit a nézőtér hangos nevetése követett, bizony kaptak rendesen a Kisalagból átigazolt öregek a hazai publikumtól, főleg ha nem ment a játék. És a játék bizony a második félidőben igen-igen akadozott. Annyira, hogy nem is tudtunk más értékelhető dolgot felmutatni, sok kis elhalt akcióval tarkított volt a mérkőzés hátralevő része mindkét oldalon, de az eredmény már nem változott. A lefújás után talán a Kisalag is örülhetett egy kicsit, hiszen megúszták a nagyon súlyos zakót, de mi lehettünk a boldogabbak, hiszen az őszi összecsapás után, idén is mi lettünk a jobbak. Méghozzá egy embert próbáló pályán, és mérkőzésen, ahol meg kellett szenvedni minden egyes passzal. De sikerrel vettük az akadályt, és gólokkal győztük le a nagy riválisunkat. Bravó!

MESTERMÉRLEG

Virágh István: Legyőztük a pályát, megnyertük a mérkőzést, de sokkal határozotabban, pontosabban, türelmesebben kellett volna játszanunk. Csak pár támadással lehetünk elégedettek, de ez nagyon kevés lehet a jövőben. Nagyon remélem, hogy nem hisszük el ez a produkció elég lehet a további mérkőzéseken!!! Tavaszal ez volt a legroszabb játékunk!!!