2008-2010
2008-2010 : 21.FORDULÓ: Fóti SE - Szada SE 1:3 (1:0)

21.FORDULÓ: Fóti SE - Szada SE 1:3 (1:0)

sergioramos  2009.05.07. 13:46

Csapatunk bár vezetéset szerzett egy tizenegyesből, de a mérkőzést nem tuduk újabb góllal eldönteni, ami megbosszulta magát: Mercs kiállítása után összeestünk, és az ellenfelünk magabiztossá tette a győzelmét. De az eredmény ezúttal csalóka: 70 percig, ha kevéssel is, de mi voltunk a jobbak.

Fóti SE - Szada SE 1:3 (1:0)

Kapuralövés                5:8

Kapu felé tartó lövés:  11:1

Szöglet:                     3:8

Fóti SE: Nádas 5 -  Kapitány G. 5, Mercs M. 5-2=3, Erhardt Z. 5 (Czill B. 8, az 55.percben) - Csifári M. 6, Szatmári L. 5 - Báló Zs. 6 Ernyes I. 6 (Szabó R. 0, a 65.percben), Barna G. 5 (Orosz G. 0, a 80.percben),- Tóth Zs. 7, Hegedűs Cs. 5 (Nagy Gy. 0, a 89.percben)

Góllövők: Tóth Zs. (P) 40'

Sárga lap: Mercs 70' Hegedűs 88'

Piros lap: Mercs 88'

Ezen a vasárnap délutánon a fóti csapat egy újabb erőmérőhöz érkezett, hazai pályán a Szada csapatát fogadtuk.

Jó szokásunk szerint mezőfölényben játszottunk, de sajnos helyzetekben ismét nem tudott megmutatkozni ez, bár a hazai kapuig el-eljutottunk, de a helyzetkihasználásunkkal megint gondok adódtak, pedig Hegedűs és Tóth nagyon jól tartotta meg a felpasszolt labdákat, amikből több alkalommal is zavart tudtunk okozni a hazai kapu előtt. Majd eljött a 39. perc, amikor is Kapitány Gábor tört előre, bevezette a labdát a hazai 16-oson belülre, de belebonyolódott a cselekbe. Szerencsénkre Hegedűs gyorsan eszmélt, lecsapott a labdára, ám egy vendégvédő buktatta őt, amiért a játékvezető teljesen jogosan 11-est ítélt.

Az ítéletvégrehajtó Tóth Zsolt volt, aki higgadtan lőtte ki a jobb alsó sarkot.

A félidőre tehát 1-0-s vezetéssel vonulhattunk az öltözőbe. A második félidőben is mi támadtunk, nyomás alatt tartottuk a hazai kaput, ám negyedóra elteltével- miután nem tudtunk bevinni a kegyelemdöfést a Szadának – a vendégcsapat magára talált, és egy ártalmatlan szituáció után sikerült egyenlítenie. Egy kifejelt a labda után a bal oldalunkról középre emelték a labdát, ahol is a rövid kapufával egyvonalban egy vendégjátékos bele tudott csúsztatni, a labda pedig a kapu jobb oldalában kötött ki.

Csapatunk próbált, ment, hajtott az újabb gólért, de egy kontrából érkező előreívelés után Mercs elszámította magát, majd a kilépő vendégcsatárt a földre vitte, amiért már nem sárga, hanem sajnos kiállítás járt.

És, hogy beigazolódjon a „baj csőstül jön” mondás, a megítélt szabadrúgásból a vendégcsapat megszerezte a vezetést.

Emberhátrányban küzdött a továbbiakban csapatunk, de ez a küzdelem ki is merült a védekezésben, 10 emberrel már esélyünk sem volt az egyenlítésre. Alig volt 1 perc hátra, amikor a Szada még tovább növelte az előnyét: Kiugratás, 1 az 1 ellen szituáció, a vendégjátékos első lövését még Csifári becsúszva blokkolta, ám a mai szerencsénket igazolva, az visszapattant a vendégjátékoshoz akinek csak a kapuba kellett helyeznie a tehetetlen kapusunk mellett.

A vége 1-3, szomorkodtak a fóti fiúk, de fel kell emelni a fejet, és menni kell tovább, hiszen a jövő héten Püspökszilágyra látogatunk.

Hajrá Fót!

MESTERMÉRLEG

Virágh István: "Óriási csalódás ami történt! Vállalom amit a részemről kell, de remélem ugyanezt teszik a játékosaim is! Sajnos amiről le szerettem volna nevelni a fiúkat, még mindig nem sikerült, és ami a történtek miatt rettenetesen fáj, hogy talán az egész évi munkánkat leromboltuk ezen a mérkőzésen. Úgy gondolom ez az a pillanat, amikor MINDENKINEK el kell döntenie, hogy mit szeretne hosszútávon tenni a CSAPATÉRT, és a jövőben ennek szellemében tenni a tiszteletét a FÓTI SE pályáján!!!!!!!!"