2008-2010
2008-2010 : 22.FORDULÓ: Püspökszilágy - Fóti SE 0:4 (0:2)

22.FORDULÓ: Püspökszilágy - Fóti SE 0:4 (0:2)

sergioramos  2009.05.14. 21:59

Idegenben szereztük meg a nagyon fontos 3 pontot a sereghajtó Püspökszilágy csapata ellen! Nagyon meggyőzően kezdtünk, és szerencsére hamar megszületett a vezető gól is. A Püspökszilágy bár megkapta az esélyt az egyenlítésre, de nem éltek vele, és kihagyták a javukra megítélt büntetőt. Ezután pedig már nem volt kérdéses a 3 pont sorsa, a továbbiakban esélyt sem adtunk az ellenfelünknek, és simának mondható győzelmet arattunk. Részletekért kattints tovább.

Püspökszilágy - Fóti SE 0:4 (0:2)

Kapuralövés                0:13

Kapu felé tartó lövés:    3:14

Szöglet:                      1:5

Fóti SE: Berényi 0 - Erhardt Z. 6, Csifári M. 6, Czill B. 6 - Kapitány G. 6, Pazar K. 5 - Báló Zs 7, (Orosz G. 0, a 82.percben) Tóth Zs. 5, (Szabó R. 0, a 69.percben), Ernyes I. 6, (Szatmári L. 5, az 55.percben)  Barna G. 6,Hegedűs Cs. 7, (Lassú S. 0, a 72.percben),

Góllövők:  Barna 44' 89' Báló 13' Czill 88'

Sárga lap: Csifári 18' Barna 89'

Piros lap: -

Május második vasárnapján a Püpökszilágy vendége volt a Fóti SE. A mérkőzés a szokásos forgatókönyv szerint kezdődött, hiszen rögtön magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, ám most szerencsére hamar sikerült is góllal megmutatnunk ezt. Egy sokadik bal oldali előretörés után Hegedűs adta középre a labdát, Báló érkezett remek ütemben, és jobb lábbal a bal alsó sarokba helyezte a labdát. A gyors vezetés után azt hihettük, hogy fóti parádét láthat a kilátogató publikum, ám sajnos nem így történt, ugyanis a helyzeteket ismét nem sikerült gólra váltani, pedig 3 az 1-ben is vezethettük a labdát a hazai kapura, de rossz döntések tömkelegét mutattuk be ma. Ám nem érheti rossz szó a csapatot, hiszen a játékban momentuma nem volt a hazai csapatnak. Egészen addig, amíg egy ártatlan szituáció után Csifári ellen ítélt a játékvezető a 16-oson belül. 11-es a hazai csapat javára. Az esethez annyit, hogy kontaktus kétségkívül volt a két játékos között, de Csifári már nem tudta szélesebbre tárnia karjait, és azért nincs olyan aurája, hogy azzal buktasson. Mindegy, büntető, ám a hazai játékos olyannyira megnézte a jobb felső sarkot, hogy a labdafogó háló mögötti mező végéről hozta vissza két fiatal szilágyi fiatalember a labdát. Ezek után a szokásos kerékvágásban folyt a meccs, és a félidő vége előtt nem sokkal ismét Hegedűs passzol középre, ezúttal a jobb oldalról, most Barna érkezik, és 13 méterről középre a léc alá bombázta a labdát, a hazai kapus fel sem emelhette a kezét. A félidőben 2-0-s vezetéssel fordultunk. A második félidőben pedig továbbra is nyomás alatt tartottuk a hazai kaput, a lehetőségek is megvoltak, Szatmári, Kapitány és Hegedűs előtt is adódott nagy helyzet, ám sajnos egyiket sem sikerült gólra váltani. De a végén csak összejött a gól: Czill szabadrúgása kötött ki a hazai kapu jobb felső sarkában, – gyönyörű gól volt -  majd Barna a hazai térfél közepének bal oldaláról végzett el szabadrúgást, ami a kapus fölött a hosszú sarokban kötött ki, így sima 4-0 lett a vége. A követező héten a Püspökhatvan látogat a fóti katlanba, és reméljük hogy csapatunk bosszút áll az első meccs hazai 4-1-es végeredményéért! Szép volt Fiúk!

Hajrá Fót!

MESTERMÉRLEG

Virágh István: "Múlt heti vereségünk után ismét gyengébben játszottunk, de az első félidőben két szép akció után hegedűs önzetlen gólpasszát követően megszereztük a vezetést. Úgy érzem valami megmagyarázhatatlan ok miatt borzasztó idegesen játszottunk, és a legfontosabb feladatom az, hogy megtaláljam mit kell tennem azért, hogy az elkövetkező 2 sorsdöntő meccsen valós tudásunkat, és CSAPATként működő reényeinket tudjuk nyújtani! Hiszem bebizonyítjuk helyünk van a legjobban teljesítő gárdák közvetlen közelében végezni a bajnokság végén."