2008-2010
2008-2010 : 23.FORDULÓ: Fóti SE-Püspökhatvan SE 3:1 (1:1)

23.FORDULÓ: Fóti SE-Püspökhatvan SE 3:1 (1:1)

kanda  2009.05.17. 23:26

Egy hihetetlen mérkőzésen nyertünk, a csoport egyik legjobb csapat ellen, méghozzá 0:1-es hátrányból fordítva. SZÉP VOLT FIÚK! SZÉP VOLT FIÚK!

Részletekért kattints tovább.

/Ma kivételesen nem Ricsi írta a cikket/

Fóti SE - Püspökhatvan SE 3:1 (1:1)

Kapuralövés                11:6

Kapu felé tartó lövés:    6:5

Szöglet:                      4:0

Fóti SE: Berényi E. 7 - Nagy F 6, Csifári M 7, Czill B 7 - Szatmári L. 8 Kapitány G 6,  - Báló Zs. 7 (Puskás T. 0, a 90.percben), Ernyes I 8 (Nagy Gy. 0, a 90.percben), Tóth Zs (Orosz G. 0, a  80.percben), Barna G (Erhardt Z. a 89.percben) - Hegedűs Cs.(Hlavacska A. 7 a 60.percben)(Szabó R. 0, a 90.percben)

Gólok: Tóth Zs  43' 86'  Barna G. 53'

Sárga: Hegedűs 24'  Czill 51'  Nagy F. 82'

NYERTÜNK!

Hihetetlen! Megcsináltuk! Nyílván aki életében először látta a két csapatot, az azt kérdezi, mi ennyire hihetetlen? Egy jobb csapat megverte a másikat. Igen. De aki tisztában van az előzményekkel az pontosan értheti, hogy ma mekkora bravúrt hajtottunk végre. Kis túlzással az életünk múlt ezen a meccsen, de ezt a tehert kiválóan viseltünk, és kivétel nélkül mindenki fantasztikusan játszott. Nem csak pontot raboltunk, vagy nem verettük el magunkat nagyon, ennél sokkal többet tettünk: Hihetetlen magabiztossággal győztük le a csoportunk egyik legjobb csapatát, ráadásul hátrányból fordítva.

A meccs előtti tippelgetések normál esetben, egyáltalán nem lettek volna túlzóak. Ilyen hihetetlenül jó formára, egyszerűen nem lehetett számítani. Persze ahhoz hogy ilyen sima legyen, nem volt elég  az, hogy nagyszerűen játszottunk. Egy kedvetlen-ötlettelen, szürke Püspökhatvan is kellett hozzá. Na de lássuk részletesen.

Elkezdődött a mérkőzés, és ekkor még semmi nem utalt arra, hogy ma borulna a papírforma. Az ellenfelünk esélyeshez méltóan kezdett, és az első negyed óra az ő akaratuk szerint telt. Ennek nyilván oka volt az is, hogy a mérkőzésnek nagyon óvatosan vágtunk neki, nem szerettük volna, ha megint gyors gólt kapunk az elején. Ezzel együtt a mezőnyfölényük egyáltalán nem volt nyomasztó, egész jól tartottuk magunkat, sőt meglepően sokszor keveredtünk a kapujuk elé. De az első nagy helyzet mégis a Püspökhatvan előtt adódott. Igen veszélyes helyről kaptak szabadrúgást, amit aztán a kapufáról kellett kiszurkolnunk.

De sajnos ennek nem sokáig tudtunk örülni. 5 perc múlva már nem segített a szurkolás se. Képtelenek voltunk felszabadítani a tizenhatosunkon belül, a Püspökhatvaniak pedig előnyt szereztek a tologatás után egy remek lövéssel a bal felsőbe. 0:1

A hátrányba kerülés kicsit váratlanul ért minket, hiszen igen nagy helyzet eddig egyik csapat előtt se adódott. A gól után se, szóval nem mondhattuk, hogy elkényeztetnek minket a csapatok kapuralövésekkel. De a meccsre nem lehetett panasz: Igen jó volt az iram, lüktetett a játék, és azt is örömmel vehettük tudomásul, hogy nem estünk össze a gól után. Sőt. Teljesen egyenrangú felek lettünk, és fél óra után kis szerencsével egyenlíthettünk is volna. Igen jó helyről kaptunk szabadrúgást, aminek a fóti Juninho, Barna futott neki. Nagyon jó kis lövés volt, ám a vendég kapus hihetetlen bravúrral ütötte kapufára a sarokra tartó labdát.

Ezután a Püspökhatvan percei következtek. Elsőre Berényinek kellett bemutatni egy nagy bravúrt, majd még további két alkalommal kellett kiimádkozni a kapufa mellé a labdát.

De a helyzetek kimaradtak, a Fót pedig büntetett. Nem sokkal a félidő vége előtt Tóth Zsolt kapott egy nagyszerű kiugratást, amit a becsúszó kapus és védő közt zsebkendőnyi területen bár, de sikerült a kapuba gurítania. 1:1

Ez viszont már nem volt váratlan fordulatnak nevezhető. Érett már a Fóti gól, igen tetszetős támadásokat vezettünk kontrákból, és többször komoly ziccerekbe is kerültünk Hegedűs illetve Tóth révén. Aki a gólja előtt azért jó pár helyzetet elpuskázott. De ezt berúgta, minden el volt már ekkor felejtve. A vendégeken látszott hogy nem erre számítottak, őket is meglepte ez a kirobbanó formában lévő Fót, és bizony ennek hatására az indulatok is kezdtek elszabadulni. Hegedűs pedig nem egy visszahúzódó jellem, őt nem kell félteni ha vitára kerül a sor. Gazdagabb is lett egy sárgával. De meg is volt rá az oka, hiszen az első félidőben igen csak minket sújtottak a spori ítéletei. (Menetközben a mester is a lelátón végezte.)

Ezzel zárult az első félidő. Nem tudom ekkor ki mit érzett, de szerintem a levegőben volt a Fóti győzelem. A Püspökhatvannak megvolt az esélye az elején, hogy eldöntse a meccset. Ha elmennek 0:2-re, onnan már valószínűleg nem kapnak ki. De nem éltek vele, elhúzták a mézesmadzagot az orrunk előtt. Rájöttünk, hogy itt bizony van keresnivalónk, akár nyerhetünk is, belelkesedtünk, és innen már nem volt visszaút. Mindeközben a Püspökhatvannak nem csak a vérszemet kapott ellenféllel gyűlt meg a baja, hanem az amúgy igen érdekesen fújó bíróval is, aki egyre többször ítélt ellenük. Márpedig ha egy csapat többet foglalkozik a bíróval mint a játékkal az sosem jelent jót. Ezúttal se volt másként. A Püspökhatvaniak teljesen beleszürkültek a meccsbe. A második félidőben, EGYETLEN EGY igazán veszélyes helyzetet sem tudtak kialakítani. Bár többször is okoztak meleg pillanatokat a tizenhatosunkon belül, de teljesen ötlettelen volt a játékuk: A szabadrúgásokon, és a szórványos, Berényi kezébe ívelt labdákon kívül, semmit se tudtak kezdeni az igen szilárd védelmünkkel, középen Csifári hiba nélkül, világklasszis szinten játszott, és hihetetlen sokat dolgozott azon, hogy ez így is maradjon.

És a vezetésre se kellett sokat várni. Barna nagyszerű gólt lőtt 20-ról a bal alsóba, egy elég röviden felszabadított labdából. 2:1

Ez a gól pedig így utólag eldöntötte a meccset. A Püspökhatvaniak teljesen összeestek. A játékrész végére pedig izgulnunk se kellett már: A frissen beállt Hlavacskának már korábban is voltak remek megmozdulásai, de ezúttal gólt ért a harcossága. Ziccerig verekedte be magát 2 védő között, akár el is lőhette volna, de önzetlenül passzolt a bal oldalt érkező Tóth Zsoltnak, aki egy nagyszerű lövéssel végérvényesen eldöntötte a 3 pont sorsát. 3:1

Ezt a vendégek már nem bírták idegekkel, és a folytonos szövegelésnek kiállítás lett a vége. De ez ekkor már semmit sem számított. Nyertünk. A Fóti örömünnepet sajnos beárnyékolta Hlavacska sérülése, aki a vége felé Berényivel ütközött elég szerencsétlenül, és igen komoly agyrázkódást szenvedett.

De ezt leszámítva, mindenki kimondhatatlanul boldog volt a végén. Nyertünk egy hihetetlenül fontos és nehéz mérkőzésen, és azt hiszem, a mai játékkal azt is bizonyítottuk: Mi érdemeljük meg legjobban a 4. helyet. Hihetetlen volt fiúk, gratulálunk mindenkinek!!! SZÉP VOLT FIÚK! SZÉP VOLT FIÚK! HAJRÁ FÓT!

MESTERMÉRLEG

Virágh István: EZ OLAJOS SÁNDOR ÉS A CSAPAT DIADALA VOLT MA! DE! Ha csapatunk tud ilyen összeszedetten, mindent EGYMÁSÉRT tenni, akkor jussunk el odáig, hogy már csak hiúságból is mutassuk meg mindenkinek, hogy hol lehet a helyünk! Ha megmaradunk a földön, de erényeinket továbbra is így erőltetjük rá ellenfeleinkre, szép, szebb lehet a jövő! Aki látta a mérkőzést örüljön, aki nem bánhatja nagyon!!!! LAVA GYÓGYULJ MEG HAMAR!!!!