2008-2010
2008-2010 : 25.FORDULÓ: Galgamácsa - Fóti SE 0:8 (0:3)

25.FORDULÓ: Galgamácsa - Fóti SE 0:8 (0:3)

sergioramos  2009.06.06. 14:20

Örömfoci, Egér tripla, és Fóti henger Galgamácsán. Csapatunk végre kihasználta a helyzeteit, és nagy fölénnyel nyert a csoportutolsó otthonában. Részletekért kattints tovább.

Galgamácsa - Fóti SE 0:8 (0:3)

Kapuralövés                2:9

Kapu felé tartó lövés:   5:12

Szöglet:                      2:8

Fóti SE: Berényi 0 (Nádas 0) - Nagy F. 6, Csifári M. 8 (Mercs M. 0, a 69.percben), Czill 7 (Erhardt Z. 0, a 69.percben) - Báló Zs 7 (Nagy Gy. 0, a 69.percben), Ernyes I. 7, (Hlavacska A. 0, a 67.percben)
Kapitány G. 9, Barna G. 7 (Lassú 0, a 70.percben) - Tóth Zs. 7, Puskás T. 8 (Orosz G. 0, a77.percben) Hegedűs 6

Góllövők:  Puskás 7' 19' 72' Kapitány G. 31' 53'  Barna 58' Hegedűs 64' Hlavacska 77'

Sárga lap: -

Piros lap: -

Ezen a hétvégén csapatunk az utolsó helyezett Galgamácsa otthonába látogatott el. A győzelemhez nem fért, nem férhetett kétség, csapatunk gólkülönbség-javításra készült, ami- mint az eredményből kiderül - félig-meddig sikerült is.

A mérkőzés első percétől kezdve magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, az első helyzetekre nem is kellett sokat várni, ahogy az első gólra sem. Történt a 7. percben, hogy Barna kapott egy kiugratást a balösszekötő helyén, bal lábbal nagy erővel kapura lőtt, a hazai kapus beleért a labdába, ám a másik oldalon érkezett Puskás, aki jobb lábbal, 4 méterről talált a kapuba.

Ezek után helyzetek sokasága alakult ki a Galgamácsa kapuja előtt, ám nem sikerült begyötörni egyhamar az újabb gólt, mert vagy nem találtunk kaput, vagy a védők szabadítottak fel. Inkább a jobb oldalunk volt aktív a mérkőzés ezen periódusában, Bálónak nem okozott gondot a hazai balhátvéddel való versenyfutás, és Nagy is sokat segített neki. Aztán a félidő közepe fele Kapitány lépett ki a védők közül és középről, ballal helyezett a hazai kapuba.

A félidőt Puskás újabb gólja koronázta meg, ezúttal 11 méterről talált be, így 3-0-s vezetéssel vonultunk a félidőre. A második félidőt Barna gólja nyitotta meg. Báló futott el a jobb oldalon becselezte magát a 16-oson belülre, aztán ajtó-ablak helyzetben Barnának passzolt, aki 6 méterről lőtte a labdát a léc alá. Következő gólunkra sem kellett sokat várni, Barna futott el a bal oldalon az alapvonal közelében a hosszú oldalra lőtte a labdát, Hegedűs pedig becsúszva lőtte azt a hálóba.

Jöttek a fóti helyzetek, a hazaiak nem jutottak át a térfelünkre egészen addig, amíg egy hosszan előre vágott labdát Berényi próbált beterelni a 16 - osunkon belülre, ám a hazai játékos összeakasztotta a lábát - a bírói síp persze néma maradt - ,bepasszolta középre, társa pedig középről 15 méterről lőtt – ám Csifári a gólvonalról tudta szögletre menteni a labdát.

Ezek után gyorsan megmutattuk, hogy kik a mai meccs esélyesei, egy szöglet utáni tűzijáték után – Hegedűs kétszer mentett az ellenfél gólvonalán – Kapitány szerezte meg újabb gólját, jobbal, 6 méterről volt eredményes. Elnézett leshelyzetek, kapuralövési kísérletek után történt, hogy Puskás 17 méterre a kaputól átvett egy labdát, majd ballal, okosan a rövid alsó sarokba lőtte azt, ezzel már 7-0 volt az eredmény csapatunk javára. A végén még Halavacska is meglőtte a maga gólját, egy bal oldali szabadrúgás után a rövid kapufánál Kapitány sarokkal tette középre a labdát, amit Halavacska 7 méterről lőtt a kapu közepébe.

8-0, és ezzel csapatunk behúzta a kötelezőt, amit a jövő héten hazai pályán újra meg kell tenni, a záró fordulóban Váchartyán csapata ellen.

Szép volt Fiúk!

Hajrá Fót!

MESTERMÉRLEG

Virágh István:  "Megfelelő hozzáállással, de nem kielégítő helyzetkihasználással győztünk. Az igazság az, hogy mégis elégedett vagyok, mert nem estünk abba a hibába, ami általában ezeket a mérkőzéseket jellemzi. Bennünk maradt 6 gól, illetve még a játékvezetők is elvettek 4-et. Maximális koncentrációt szeretnék a búcsúmeccsemen is."