2008-2010
2008-2010 : 2.Forduló: Tápiógyörgye - Fóti SE I. 1:1 (1:0)(Felnőtt)

2.Forduló: Tápiógyörgye - Fóti SE I. 1:1 (1:0)(Felnőtt)

kanda  2009.08.31. 13:20

Az egyes számú Fóti csapat hiába játszott ismét nagyszerűen, nem sikerült nyernie Tápiógyörgyén. Ezúttal a bíró, és a szerencse se állt mellettünk, ennek ellenére a korai gól, a sérülés és a kiállítás után mégis sikerült elhozni egy pontot, ami a körülményeket ismerve mondható akár kissebbfajta bravúrnak is. Gól: Tóth Zs. Részletek tovább.

Tápiógyörgye - Fóti SE 1:1 (1:0)

Kapuralövés                 4:7

Kapu felé tartó lövés:    5:5

Szöglet:                      3:4

Fóti SE: Berényi 7 - Bucinca (5-2) 3, Erdész 8, Czill 7 - Kapitány G. 7 Pazar 7 - Báló 7, Hegedűs 8, Szatmári 7, Szász 0 (Cutka 7, az 5. percben) - Tóth Zs 8 (Kapitány B. 0, a 72.percben)

Góllövők:  Tóth Zs 52'

Sárga lap: Bucinca 23' 25', Czill 51', Báló 78', Kapitány G. 80', Hegedűs 89'

Piros lap: Bucinca 25'

Olajos Sándor írása

Volt itt minden, mint a piacon! Sérülés, piros lap, sárgalap tenger, helyzetek, gólok, feszültség, és egy botrányos sporttárs is!
2. perc, 35 méterről szabadrúgás. Nálunk mindenki alszik, és az ellenfélnél a legalacsonyabb kapura fejel 12 méterről, és behullik a kapu rövid sarkába, talán védhető lett volna 1:0
Majd rá két percre egy durva belépő után Szász a földre esik, kiabál és tudjuk hogy nagy a baj, sajnos hordágyon tudtuk csak bevenni az öltözőbe, Helyette Cutka lépett pályára.
Épp kezdünk magunkra találni, mikor 3 perc alatt két sárga lapot kapott Veton. Először egy visszahúzásért, majd utolsó emberként faltolt a spori szerint, amiből kb. 25 ugyanilyen volt a meccsen...
Tehát 75 percig emberhátrányba voltunk, maradtunk, ugyanis bármit csinált az ellenfél, még sárga lapot sem kaptak. Holott a 14-esnél egészen biztos, hogy érett már a piros... A spori nem tudta milyen előadáson van, az egészen biztos...
Volt a szöglet után egy kapufánk, meg egy kapu előtti kavarodás, de sehogy sem tudtuk a kapuba terelni a játékszert. A spori nem volt következetes, lapok és az előnyszabály, tekintetében, kicsit az volt az érzésünk hogy felborul a pálya a hazai részre.
Lüktető és feszültséggel teli volt a félidő, tehát pont jókor jött a szünet, és kicsit le tudtunk higgadni.
A 2. félidőben (főleg az elején) már az volt a pályán, amit mi akartunk, de a spori saját magát múlta felül ítéletivel... Nevetséges volt amit művelt, de még így is tudtunk egyenlíteni. Az 52. percben Czill szögletére, Tóth Zsolt érkezett a legjobb ütemben a rövid oldalra és befejelte a kapuba a labdát 1-1.
Innentől kezdve itt is ott is voltak még helyzetek, Czill és Báló szabadrúgásai stadion csúcsok lettek, az ellenfél kontrái életveszélyesek voltak, de Berényi fogott 3 nagy ziccert is, egy alkalommal 20 méterre a kapujától csukafejessel tisztázott.
Majd a 89. perc, Czill szabadrúgás oldalról, hosszúra átmegy, jön Szatmári, és 4 méterről a kapu mellé fejeli a labdát, nagyon nagy helyzet volt, de sajnos nem ment be.
A következő helyzet pedig már megint az ellenfélnél volt, kontra támadás, középre be passz, 15 méterről lőnek, Előd nagy védést mutat be, majd a kipattanót 4 méterről a felső kapufára fejeli az ellenfél támadója!
Úgyhogy igazságos döntetlen lett a meccs! Nagy küzdelem volt...

MESTERMÉRLEG

Virágh István: "A második percben kapott elkerülhető gól (KONCENTRÁCIÓ!) és Szász Pisti rettenetes sérülése után, még Veton kiállítása is azt sejtette, hogy ma nagy zakó lehet a vége, de olyan 60 percet produkáltunk utána, ami minden elismerést megérdemel! Nem gondoltam volna, hogy tud még meglepetést okozni a csapatom, de mind a 32 játékosom nagy emberi méltóságról és kiváló jellemről adott tanúbizonyságot! Fóti fiúk, férfiak: Királyok vagytok a szememben, köszönöm, és tovább előre!"