2008-2010
2008-2010 : 9.Forduló: Galgamácsa - Fóti SE II. 3:3 (2:1)

9.Forduló: Galgamácsa - Fóti SE II. 3:3 (2:1)

kanda  2009.10.28. 15:21

Második számú csapatunk ismét döntetlent játszott az utóbbi időben rendre villogó Galgamácsával, de ezúttal nem volt ok a bánatra: Hatalmas küzdelemben, 10 emberrel, az utolsó percben sikerült az egyenlítés. Gól: Szabó Z, Oszetzky, Kapitány B.

Részletek tovább.

Galgamácsa - Fóti SE II.  3:3 (2:1)

Fóti SE: Kanda - Pazar (Erhardt), Mercs, Kovács - Lassú, Orosz, Szabó S, Ernyes, Kapitány B - Cutka, Szabó Z.

Gól: Szabó Z, Oszetzky, Kapitány B.

Sárga Lap: -

Piros Lap: Orosz

Ismét egy sok gólt hozó, változatos, közönségcsalogató mérkőzésen vagyunk túl. A szerencsétlen sorsolás miatt előre tudtuk hogy nagyon nehéz lesz idegenben nyerni, nem is ért nagy meglepetés. Mindkét csapat nagyon erősen kezdett, fontos lett volna begyötörni egy gyors gólt, és ez nekünk sikerült is. Szabó Z. távoli, erőtlen szabadrúgását az ellenfél kapusa igencsak belepkézte (0:1)

Ám az előnyt nem sikerült a magunk javára fordítani. Ellenfelünk sokkal többet támadott, és idővel megfordította a meccset. Előbb egy szabadrúgást nézett be nagyon a védelem (1:1), majd nem sokkal a vége előtt egy hazai szabálytalanság után (és alapos bírói segédlettel) lekontráztak minket és nem is hibázták el az üres kapuig kijátszott akciót (2:1)

Nagyon jó lett volna lélektanilag egyenlíteni a szünet előtt, erre meg is volt a lehetőségük, de a helyzeteink dacára nem sikerült.

A második félidőre megint sikerült felpörögnünk, ám ez a szervezetten focizó hazaiak ellen nagyon kevésnek bizonyult. Majdnem félóráig eseménytelenül haladt előre a játék, ekkor a Galgamácsa egy szabadrúgás utáni kavarodásból találhatott volna be, de nem tudták végleg eldönteni a mérkőzést. És ezúttal fordult a kocka - ezt mi bosszultuk meg. Előbb szöglet után (hiába a pontrúgások mérkőzése volt ez), a középen berobbanó Oszetzky csúsztatott a hosszúba. (2:2)

Majd nem sokkal később, szintén ő lőhette volna be a vezetést érő gólt, ha nem az oldalhálóba bombáz. A bíróval nem foglalkoztam eddig, a játékvezetés minden eddigi színvonalnál mélyebbre süllyedt, és a folyamatos csalást (akár ki is mondhatjuk) sokunk nehezen viselte el. Legfőképpen Orosz, akinek az orális szexre való felhívását a bíró igen negatívan fogadta, villant is a piros lap.

Ám még csak ezután jött az igazi tűzijáték. Csapatunk -más opció nincs alapon- az igen hízelgő 2:2-es eredmény bekkelésére állt rá. Sokáig ez igen jól működött, és az első félidőben óriásikat hibázó védelem összekapta magát. Már csak 3 perc volt hátra, ekkor úgy látszott akár sikerülhet is, ám megint a végén kaptuk a gólt, egy igen jól eltalált lövésből (3:2)

Ekkor már mindenki azt hitte hogy a vége, de ekkor robbant az igazi bomba. Egy perc se volt hátra, amikor egy - igen kószának számító - támadással sikerült eljutni az tizenhatoson belülre, ahol Kapitány Bencét (nagyon buta módon) nem túl szabályos eszközökkel szerelték. Tizenegyes. Maga a sértett futott neki és higgadtan értékesítette is. (3:3)

A maradék nagyon nagy rohanást hozó hosszabbításban már nem született több találat, és sikerült a pontrablás.