2008-2010
2008-2010 : 15.Forduló: Fóti SE - Tápiógyörgye 1:3 (0:1)

15.Forduló: Fóti SE - Tápiógyörgye 1:3 (0:1)

kanda  2010.03.22. 09:31

Sajnos nem sikerült jól a Fót hazai bemutatkozása. Csapatunk végig mélyen a tudása alatt játszott, ám még így is lehetett volna esélyünk a győzelemre. Ám a korai büntető és a kiállítás megpecsételte a sorsunkat, és az utolsó percekben lőtt gólokkal a Tápiógyörgye magabiztosan gyűrte le a mieinket. Részletek tovább.

Fóti SE I. - Tápiógyörgye  1:3 (0:1)

Fót: Berényi - Krisztics (Tóth B), Erdész, Csifári - Szatmári, Bucinca (Barna) - Báló, Hibó, Czill - Tóth Zs, Orosz (Cutka (Puskás))

Gól: Czill

Sárga lap: Csifári 2, Szatmári

Piros lap: Csifári

A már szokásosnak mondható gyors kapott góllal indítottunk: Alig pár perccel a középkezdés után, Erdész szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig magabiztosan vágták be a vendégek (0:1)

Ez a gyors gól nagyjából el is döntötte a lényegi kérdéseket az első félidőben, hiszen ezt követően a csapatok igen gyenge játékot bemutatva kapuralövés nélkül hozták le az első félidőt. A kevés veszélyesebbnek mondható helyzetet is az ellenfelünk tudta kidolgozni, a mieink sajnos csak árnyékuk voltak önmaguknak, mind egyénileg, mind csapatként borzasztóan keveset tudtunk felmutatni. A játékész végén láthatott csak a publikum valami felpörgést, de a döntés a második félidőre maradt.

Ami álomszerűen indult. A mezőnyben sikerült egy kis fölényt kialakítani, és pár támadást vezetni a vendég kapuig. A nyomás egyáltalán nem volt nagy, ám a vendégek mégsem bírták sokáig. Tóth Zsolt műesését megkajálta a játékvezető, a tizenegyest pedig Czill lőtte be. (1:1)

Az eddig időt húzó Tápiógyörgye felpörgette a játékot, és bár a színvonal nem sokat javult, hatalmas küzdelem alakult ki a mezőnyben a győztes gól kiharcolásáért, és a játék képe alapján, most már nekünk állt a zászló. Ám ekkor érkezett Csifári talán szigorú kiállítása, ami megpecsételte a sorsunkat.

Azért a csapat nem vesztette el a becsületét teljesen, és nem állt be bekkelni 10 emberrel, hanem felvállaltuk a rohanást, és bár nagyon távol álltunk tőle, de mentünk előre a győztes gólért. De ennek, és annak hogy már nem volt meg a kellő koncentráció, egyenes következménye volt, hogy ismét nem bírtuk a végét fejben.

A közelgő gólt kapufák jelezték mindkét oldalon, de azt mégis a  vendégek tudták begyötörni egy kapu előtti kavarodás után. (1:2)

Ekkor már biztossá vált hogy kikapunk, a lefújás előtt kapott harmadik -kontra- gól már nem döntött el semmit. (1:3)

A múlt heti vereség teljesen más volt, a mostani mérkőzésből (ahol a tizenegyesen kívül, nem volt kapuralövésünk) tényleg semmi pozitívumot nem lehet kiemelni. Jövő héten, a még hátrébb álló Tápióság otthonába látogatunk, ám ha nem érkezik valami villámgyors formajavulás, ott se lesz más az eredmény.