2008-2010 IFI : 1.FORDULÓ: Gödi SE - Fóti SE 11:0 (5:0)

Emberhátrány, és súlyos vereség az idénynyitón

Fóti SE: Kanda 5 - Püspöki 5, Pákozdi 6, Benei 5, Rákóczi 5 - Király 5, Kiss 5, Nátó 5 - Vizi 5, Szabó 5

Gólszerzők: -

Lapok:  -

A meccs embere: Pákozdi Attila

A meccs osztályzata:  2

Mivel ez az első meccselemzésem, és új is vagyok a csapatban (relatíve új :D), eléggé gondban vagyok a nevekkel, majd lassan elkezdem tanulgatni őket.... Egyenlőre ez van, elírások meg kérdőjelek... :D Viszont vannak képek a gólokról :D:D

Na vágjunk bele. Új csoport, új esélyek. Pár hete egy edzőmeccsen sikerült elgyepálni az egyik legerősebb csapatot a Csomád ifijét, szóval pozitívan nézhettünk a jövőbe: Az idei év a mienk lehet. Na ezek után utaztunk az első meccsünkön Gödre, ami papíron nem erősebb a Csomádnál. De persze ez már nem ment simán. Nem sikerült összeszedni 11 embert... Én anno a Kisalagban hozzászoktam a kispályás létszámú meccsekhez, de ez hiába egy másik csapat, úgy látszik nincs új a nap alatt. Botrány. Nincs más szó rá. De mindegy ez nem az én dolgom, majd Olaj rendet rak a fejekben. Tehát egy 10 fős Fót-B csapat utazott Gödre, hogy legalább megszorongassuk az ellent. Azt hiszem nem lövöm le a poént, ha már az elején elárulom: nem sikerült.

Elindult a meccs, és a Göd nem bízta a véletlenre, azonnal beszorítottak a saját térfelünkre. Talán 5 percig tudtuk tartani a 0:0 át. (Az eredeti tervben 90 perc volt) Aztán jött a meccs első szöglete. Élesen középre rúgott labda, a csatár a védőjét lerázta, majd az ötös sarkáról a gond nélkül lőtt a hosszúba. 1:0 (7.perc)

És sajnos ugye evés közben jön meg az étvágy, a Göd tovább nyomott. Főleg a szélen való elfutásokkal, illetve hosszúindításokkal próbáltak átjutni a védelmünkön, több kevesebb sikerrel. (Ezúttal többel) Pár indítást sikerült lefülelni, de mindent mi sem úsztunk meg. Jött egy elfutás a jobb szélen, a gyerek beadta a labdát középre, a társa pedig zavartalanul fejelhetett 2 méterről. 2:0 (21.perc)

Az amúgy sem acélos védelmünk összeomlott, és az ellenfél már nemcsak a félpályánál hanem a saját tizenhatosunkon belül is kicicázott minket. Ilyen szituációból kaptuk a harmadikat 3:0 (28.perc)

A félidő feléig tartottuk a különbséget, védtem párat, sok szép blokkot szerelést csináltunk, de a játék képe semmit se változott. Maradt az egy kapuzás. Egy ideig, zseniálisan működött a lestaktika is. Egy ideig. De a sokadik indításnál bent ragadtunk, kifutottam a csatárt zavarni, de ennél többre nem tellett elhúzta mellettem a labdát és az üres kapuba gurított. 4:0 (33.perc)

Majd a lefújás előtt kaptunk még egyet. A szituáció hasonló, védők sehol, a Gödi srác átvette a labdát, 2 lövő csel után elhúzta mellettem, majd ismét rezdült a háló. 5:0 (40.perc)

Vége volt a félidőnek, az eredmény a meccset nézve bíztató volt, kaphattunk volna sokkal többet is. De sajnos támadásban sem jeleskedtünk. Bár Vizi és Szabó hajtott elől rendesen, de a helyzetük csaknem reménytelen volt. Mivel felívelésekkel értelmetlen volt próbálkozni, így más híján belevezették a labdát 4 védőbe, ami kb. pont annyit ért ahány gólt a meccsen lőttünk... Kis pihenő aztán fordultunk, jöhetett a második félidő meg a szembeszél, ami az amúgy is szar kirúgásaimat szinte a 16-osig visszafújta. De itt mindenkit meg kell dicsérnem, a második félidő elején jól játszottunk.(körülményekhez képest) A Göd támadási rendre elhaltak és sikerült pár kontrát is elvinni az ellenfél kapujáig. Már-már úgy nézett ki szépítő gólt is rúghatunk. Úgy a félidő felénél Vizi kapott egy indítást, otthagyta a védőjét is, de lövésébe belevetődött a másik kapus. Nem lett becsületgól, de viszont a kontrából kaptunk egy újabbat. A hazai csatár kapott egy nagyon nagy indítást és nem is hagyta ki az ordító ziccert. 6:0 (55.perc)

Az utolsó 20 percre elfáradtunk, és az ellenfél elkezdte futószalagon gyártani a gólokat. Ismét a jobb oldalon passzolgattak ki, a csatár ezúttal nem adta be középre, hanem egyből lőtt egy nem is kis gólt a hosszúba, csak belepiszkálni tudtam. 7:0 (62.perc)

Majd  cica a 16-oson belül, egy jól irányzott lövéssel a végén. 8:0 (73.perc)

Nem volt elég hogy kevesebben voltunk, elfáradtunk, de még szerencsénk se volt, elkezdtünk iszonyat mák gólokat is kapni. Bal oldalon felívelés, csatár átvette, és bár elsőre kivédtem a lövést, de a kipattanóba szó szerint belebotlott, ismét immár az üres kapura lőhetett 9:0 (74.perc)

Majd a jobb oldalon támadtak, a beadásba Nátó nagyon szerencsétlenül lépett bele, és a labda pont a hosszúba pattant, a társának nem volt nehéz eltalálni egy 7 méteres kaput 1 méterről. Ilyen nincs.... 10:0 (76.perc)

Közvetlenül a lefújás előtt egy 11. góllal megadták a kegyelemdöfést, de már olyan mindegy volt...  11:0 (85.perc)

Vége. Lehet háborogni az eredményen, de úgy gondolom azok tehetnek erről a legkevésbé akik a pályán voltak. NEM rajtunk múlott. Mindenki küzdött, hajtott, rossz teljesítmény nem volt a csapatban. Persze azért voltak hibák, amiből több gólt is kaptunk, de nagyon nehéz helyzetben voltunk amibe a csaját csapattársaink hoztak. Nem is fűznék hozzá semmit a dologhoz, ez már nem az én asztalom.

Nincs semmi sem veszve, még mindig tartom magam ahhoz, hogy normális hozzáállással, és teljes csapattal mindenkit végig tudunk verni, megnyerve ezzel a csoportot. De koncentráljunk a következő meccsre: Fóti SE - Kisalag SC, mit is írhatnék... Igazi rangadó lesz, aki látott már UTE - Fradi, vagy Real - Barca meccset az tudja miről beszélek. :D:D:D Cool lesz. És 3 pont.