2008-2010 IFI : 7.FORDULÓ: Püspökhatvan SE - Fóti SE 0:2 (0:0)

7.FORDULÓ: Püspökhatvan SE - Fóti SE 0:2 (0:0)

Fóti SE: Vizi 0 (Kanda 0) - Rákóczi 6, Benei 6, Pákozdi 7, Nátó 6 - Püspöki 7 , Kékesi 6, Szántó 7, Horváth 6 (Kovács 6) - Király 6 (Rovó 6), Szabó 7

Gólszerzők: Pákozdi 51', Szántó 63'

Lapok: Szántó, Rovó (sárga)

A meccs embere: Püspöki Xaviér

A meccs osztályzata: 3

Egyszerűen hetek óta nem tudunk veszíteni. Ez a hatvani meccs az eddigi legfontosabb volt, és ismét elhoztuk a három pontot, talán az idei legjobb játékunkkal. Nem a legerősebb csapattal álltunk fel, de szerencsére ma az ellenfelünk sem a erős arcát mutatta. Így el is kentük azt.

Elkezdődött a meccs, a két csapat egymásnak feszült. Majd negyed óra telt el mindenféle esemény nélkül. A püspökhatvan eddigi eredményei ellenére nagyon gyenge játékkal drukkolt elő, és sokáig a miénk se állt össze, így a nézők hosszú időn keresztül, egy kiegyenlített, akciók nélküli labdázást láthattak a lelátókon. Aztán a félidő közepe táján a sokadik támadásunkból végre valódi helyzet lett. Az ellenfél védője felszabadítás gyanánt a labdát belebikázta Király Zsoltiba, és a lepattanóval Szabó törhetett kapura teljesen egyedül. Lett volna ideje átvenni, és megnézni hogy hova lövi, de egy kicsit elkapkodta, és igazítás nélkül a bal kapufa mellé lőtt. Pár perccel később Király maradt üresen a kapu előtt és adódott előtte egy nagyobb lehetőség, de a labda az utolsó pillanatban elpattant tőle a labda. Bár teljesen mi uraltuk az első játékrészt de nagyobb helyzetet nem tudtunk az első félidőben kidolgozni. Pár 20-25 méterről eleresztett Pákozdi szabadrúgás okozott volna meleg helyzetet a hazai kapusnak, de ezek célt tévesztettek. A hazai csapat teljesen impotens játékot mutatott be, szinte helyzetük sem adat. Szinte. A félidő vége előtt azért a hazai csatárok előtt is akadt egy lehetőség a gólszerzésre. Egy pillanatra egyedül hagytuk egy püspökhatvanit a kapu előtt, aki átvette a labdát és azonnal tüzelt. Hihetetlen nagy szerencsénk volt hogy a közelről leadott lövés borzasztó rossz volt , középre is ment, de Vizinek még így is nagy bravúrt kellett bemutatnia, hogy döntetlennel mehessünk a szünetre.

Félidő. Az első játékrészben a játékunk nem volt túlzottan rossz, a védelem például egész végig remekül üzemelt, de azt kis jóindulattal se lehetett mondani, hogy elől az ellenfél kapujára veszélyt jelentettünk volna. (Ez az ellenfélre is igaz volt) Nyilvánvaló volt hogy ennél több kell a második játékrészben. persze ezt mondani ugye könnyű… De ezúttal meg is tudtuk valótani. A cserék nagyszerűen beváltak, a frissen beállt Rovó és Kovács egész végig remekeltek elől, nagyot javítva a támadójátékunkon. Ennek eredményeként a második játékrész, az idény talán eddigi legjobb játékát hozta a mi részünkről. A vezetésre se kellett sokat várni.  Teljesen ártalmatlan szituáció, Pákozdi levett egy labdát úgy 25-30 méterre a kaputól, lépett egyet, és egy brutális nagy gólt vágott a kapuba. 1:0 (Év gólja cím egyik jelöltje) (51.perc)

Nagyon jó időben esett a gól, mi felbátorodtunk, az ellenfél kicsit beszorult, és sorozatban dolgoztuk ki az újabb lehetőségeket. Szabó előtt adódott a következő nagy lehetőség, nagy indítást kapott a szélen, és jól be is tudta adni. Annyira jó lett a beadás hogy elgurult a kapus mellett, a védők mellett, és a kapu hosszú oldalát is csak miniméterekkel kerülte el. Majd Pákozdi próbálkozott távoli bombákkal, de ezúttal már pontatlanabbak lettek a lövései. De a folyamatos nyomás meghozta az újabb gyümölcsét. Rovó kapott egy nagyszerű labdát elöl, tökéletesen kezelte le, és a lövés is jó lett. A kapus elsőre nagy bravúrral védett, de a kipattanó egyenesen Szántó "mindiggóltlövök" Ádámhoz került, aki ha már arra járt, visszaadta a hazaiaknak a labdát. Kiszedhették a hálóból... 2:0 (63.perc)

Az előny az ellenfél erejét látva már megnyugtatónak tűnt. (Olaj így megkockáztatta hogy beállít engem is védeni :D:D:D:D) Nem sokkal később Püspöki is nagy helyzetbe került a bal oldalon, a kapus itt is szépen védett. A gálafoci eddig tartott, innentől a Püspökhatvaniak kissé átvették a játék irányítását, és tíz perc alatt több helyzetet dolgoztak ki mint az előtte lévő egy órában összesen. Pár alkalommal kisebb ijedséget okoztak, de mást nem, kapura lövésig is csak összesen csak egy alkalommal jutottak el. A végére már mi sem erőltettük annyira a támadásokat (nem tudtuk), így a meccs végéig az állás már nem változott.

A mérkőzés egy közepes színvonalú játékot hozott a részünkről, az első félidő kicsit álmosra és kedv nélkülire sikerült, de a második játékrészre kellően sikerült felpörögni ami szerencsére gólokban is megmutatkozott. Pár ember színvonalul alul játszott, de nagy átlagban elmondható hogy kiváló egyéni teljesítmények születtek. (főleg a védekező régióban) Pákozdi, Nátó, Benei, Rákóczi, Püspöki mindnyájan egész mérkőzésen remekül, és szinte hiba nélkül teljesítettek, Rovó és Kovács mint cserék dettó. Horváth és Szabó lehoztak egy átlagos meccset, de semmi extra, Király lábában meg megint benne maradt a gól. Kékesi és Szántó szintén formán alul játszott (Nem rosszul, hajtottak rendesen de tőlük egyszerűen többet várunk) A kapusoknak dolga igazán nem volt. Mit lehetne mondani összegzésképpen… Az hiszem mindent egybevetve nagyon örülnünk kell az eredménynek, hiszen sok volt a hiányzó, az ellenfél is erős volt, mégis a meccs háromnegyedében az történt amit mi akartunk, és nem utolsósorban: nyertünk. Jövő héten hazai pályán nem rangadó, hanem szuperrangadó lesz a Sződ ellen, ha bajnokok akarunk lenni nyerni kell. Minimum ezt a teljesítményt kötelező hozni hátul. És mivel az idei évben már kiderült, hogy elől nem vagyunk túl gólerősek, még kisebb csapatok ellen se, ezért azt a kevés helyzetet amit kidolgozunk kíméletlenül be kell lőni elöl, ha nyerni akarunk. Ennyi. Máshogy nem fog menni. Így tovább!!!!

MESTERMÉRLEG

Olajos Sándor: "A győzelem volt a legfontosabb, amit elértünk, bár nem jó játékkal. A 2. félidőben nyertük meg a meccse,t amikor kicsit felpörgettük a játékot, és eldöntöttük a meccset. Az ellenfélnek sem gólszerzésre, sem a pontszerzésre nem volt esélye. Nagy rivális csapattól hoztunk el a fontos 3 pontot. Remélem, hogy ez a lendület, 5 meccs győzelem zsinórban, kitart a szezon végig...