2008-2010 IFI : 8.FORDULÓ: Fóti SE - Sződi BLSE 6:0 (2:0)

8.FORDULÓ: Fóti SE - Sződi BLSE 6:0 (2:0)

Az év játéka, az év győzelme: Focifarsang a Sződ ellen.

Fóti SE: Vizi 7 -  Püspöki 7, Benei 7, Pákozdi 8, Rákóczi 7 - Szántó 8, Kékesi 7, Gerényi 9, Király 8 - Horváth 8 (Rovó 7) - Szabó 9

Gólszerzők: Gerényi 5' 82', Szabó 67' 77', Pákozdi 45', Horváth 53'

Lapok: -

A meccs embere: A CSAPAT

A meccs osztályzata: 4

Ma ismét győzelemről kell írnom. Na de kérem, mennyivel másabb volt ez, mint a csütörtöki botrány? Szinte kivétel nélkül mindenki tökéletes teljesítmény nyújtott, még olyanok is akiktől nem várta volna az ember. Ők eddig hova dugdosták el a tehetségüket? :D:D Na de lássuk mire is ez a nagy lelkesedés.

Az idő ismét nem fogadott kegyeibe minket. 3 napja nagyon rossz ómennek bizonyultak a felhők, és az eső, reménykedhettünk hogy csak az időjárás maradt, a múltkori a teljesítmény nem. Így is lett. Mindenki levonta a megfelelő tanulságokat. És ezúttal nem úgy mentünk fel a pályára hogy földbe döngöljük az ellenfelet. Ezúttal valóban a porba aláztuk őket. Nyugodtan le merem írni: Az ellenfelünknek egyetlen egy darab, valódi gólhelyzetet érő támadása sem volt. És nem azért mert gyengék voltak. Tudtak volna ezek, de elpusztítottuk őket. És ezúttal nem voltak hullámvölgyek se. Felmentünk és az elsőtől az utolsó percig aláztuk őket, megmutattuk neki milyen az örömfoci. Nem voltak luftok, eladott labdák, elszórakozott helyzetek. Hátul élő ember nem ment át sehol, elől végre láttuk azokat a keresztlabdákat, ráadásul oda mentek a labdák ahova, és ahogy kell, a passzok ütempasszok voltak, jók voltak a cselek, lendületesek voltak a támadások, és szinte mindet lövéssel fejeztük be. Etalon volt. Na.

Elkezdődött a meccs. Rögtön átvettük a játék irányítását, és szinte perceken belül elértük az ellenfél tizenhatosáig. Kezdetben a Sződ nem adta könnyen magát, náluk se akart hibázni senki hátul, de nyilvánvalóan látszott hogy csak idő kérdése lesz, mikor szerezzük meg a vezetést. Erre nem is kellett sokat várni. Király Zsolti, akinek negyed óra alatt több hasznos megmozdulás volt a jobb szélen, mint eddig egész évben, szinte a semmiből harcolta ki a vezetést. Szerzett egy labdát a jobb szélen, egy csellel elküldte gyufáért a védőtársát, egy másikat átbőrözött, majd a középen berobbanó Gerényinek adott egy olyan ütempasszt amilyet az első osztályban szoktak adogatni. Krisz átvette egy védő szorításában, majd centire pontosan kilőtte a bal alsót. 1:0 (5.perc)

Ezután se álltunk le szerencsére, bár sokáig nem tudtuk növelni az előnyt, hiába nem volt rossz csapat az ellenfelünk. De több gólhelyzetet is kialakítottunk. Szabó szokás szerint kihagyta a korai nagy helyzetét, bár ezúttal inkább az ellenfél kapusa védett bravúrral. Majd Király és Horváth előtt adódtak nagy lehetőségek, de ezek célt tévesztettek. Majd nem sokkal a vége előtt szintén Horváth villanthatott volna, Szántó adott egy neki egy meccslabdát, de 5 méterről a kapu mellé bombázott. Majd első félidő utolsó perc. Kékesi állt neki egy szabadrúgásnak úgy 20 méterre a kaputól. Először az életben megjátszottunk egy figurát amit edzésen csináltunk. Lepasszolta a bal szélre Szántónak akire senki se figyelt. Szántó tökéletesen adott középre, a legjobb ütemben Pákozdi érkezett középen, (aki fogalmam sincs hogy középső védőként mit keresett az ellenfél ötösén belül), de ha már ott volt bevágta a labdát. Kicsit segítette neki az egyik vendég védő aki belelépett a labdába megzavarva a saját kapusát. 2:0 (45.perc)

Vége is volt az első félidőnek. Annyira jó volt a játék hogy semmit nem is kellett mondani a fiúknak. Ugyanezt még 45 percig. Ezúttal nem is történt semmi gigszer, nem voltak hullámvölgyek, csináltuk tovább hiba nélkül. A második félidőben se kellett sokat várni a gólra. Pákozdi (aki elvállalt azelőtt pár szabadrúgást) ezúttal kapu elé ívelte. Az ellenfél az ötösön védekezett, a labda meg élesen szállt be, várható volt ha valaki bele tud érni az gól. Az ellenfélnek colos védői voltak, a labdát mégis a nagyon magas Horváth Petike érte el, félmagasan belepöckölt, a labda meg a hosszúba szállt. Nem tudom hogy a gólja volt-e szebb vagy a szaltója :D 3:0 (53.perc)

Majd Szabó kapott egy indítást a bal szélen, lerázta a védőjét, ám a lövését bravúrral a védte a másik kapus. De új cipő nem maradhat gól nélkül. Három perc múlva ugyanaz a szituáció,  Püspöki előrevágott labdáját az ellenfél védője alaposan elnézte. Szabó lecsapott az elpattanó labdára, elfutott a szélen, és egyedül vihette a kapura a labdát. Ezúttal már a kapus se tudott hárítani. 4:0 (67.perc)

Nem sokkal később a jobb oldalon is veszélyeztettünk, Inka indításával Király törhetett egyedül a kapura. Én már bent láttam az első gólját idén, jól pattant fel a labda lövésre, nem is törte el, de nem volt szerencséje, pár centit tévedett. Nem sokra rá Szántó növelhette volna az előnyt, elcselezte a védők mellett, a lövése se volt rossz, sőt egyenesen gólt ért, a kapus itt is nagyot mentett.

Majd ismét a jobb szélen támadtunk. Ezúttal Király készített elő, miután megverte az emberét, hatalmas indítást adott Szabónak. Roland szó szerint lerázta magáról a védőjét, majd a kapus és a védő közt a legjobb ütemben lőtte el a labdát, ami a kapufáról befelé pattant. 5:0 (77.perc)

A végére még begyötörtünk egyet, Király végezte el a szögletrúgást, ami egyenesen Gerényihez szállt. Átvette a labdát, majd még mielőtt bármelyik védő odaléphetett volna, pazar mozdulattal, félfordulatból a hosszúba emelte. 6:0 (82.perc)

Sok másra nem volt idő, a spori lefújta. Pedig szívesen játszottunk volna még. Mit is írhatnék összegzésként. Fantasztikusan játszott mindenki, ezúttal csak felsőfokban beszélhetek a teljesítményekről. Benei nem hibázott, Kispüsi hátul ismét úgy játszott mint egy hete, Pákó megint mindenütt ott volt, Inka egyetlen egy hiba nélkül hozta le a meccset, ellenfél nem ment el mellette, és egy eladott labdája nem volt, és láttunk tőle egy tucat már-már olyan tökéletes indítást amiből máskor egyet se. Szántó bár ma gólt nem lőtt, de gólpasszokat adott, és sok alkalommal kapura is veszélyes volt, egyszóval nagyon élt. Horváthnak végre nem csak a faltjai maradtak meg az emberben, most nagyon élvezte a posztját, sok támadásban benne volt, alig hibázott, és idén először kapura többször is veszélyes volt , sőt gólt is lőtt. Kékesi végre megmutatta hogy tud keresztpasszokat adni. Zsolti az új posztján egyenesen újjászületett, megette vacsorára a védőit, gólpasszok és indítások tömkelegét jegyezte, lövései is voltak, (hova dugta eddig ezt a formát?) Gerényi végre megmutatta miért van helye a kezdőcsapatban. Nem csak gólokat lőtt, de mindenütt ott volt, befutotta az egész pályát. Szabóban nem csalódtunk, meccsek óta fantasztikusan játszik, a góljaival viszi a hátán a csapatot. Nem csak egyénileg játszott mindenki a maximumon, csapatként is tökéleteset nyújtottuk. Ha át tudjuk ezt a formát menteni az elkövetkezendő meccsekre, akkor nem lehet problémánk egyik csapat ellen se. Agyon fogunk verni mindenkit. Szombaton Kosdon ugyanitt folytatjuk.

MESTERMÉRLEG

Olajos Sándor: A szezon legjobb játékát bemutatva tartottuk otthon a nagyon fontos 3 pontot!büszke vagyok a csapatra, nagyon jó játékot produkált mindenki, aminek nagyon örülök, csak nem elszállni magunktól...