2008-2010 IFI : 15.FORDULÓ: Fóti SE - Szendehely FC 6:0 (4:0)

15.FORDULÓ: Fóti SE - Szendehely FC 6:0 (4:0)

Langyos idénykezdet, kihagyott helyzetek, 3 pont.

Fóti SE - Szendehely FC 6:0 (4:0)

Fóti SE: Vizi 0 (Kanda 0) - Püspöki 5, Benei 5, Csifári 6, Rákóczi 5 - Horváth 5 (Király 5), Gerényi 6, Kékesi 6, Kapitány B. 5 - Szabó 6 (Oszetzky 5), Orosz 6 (Rovó 5)

Góllövők: Gerényi 18' 41', Szabó 20' 27' 33', Oszetzky

Sárga lap: Gerényi 55', Csifári 62'

Gyépésharc volt az idei első mérkőzésünkön, egy lábak nélkül felálló vak Fót fogadta a hátrakötött kezekkel érkező sánta Szendehelyt. Jó, láttam már ennél fosabb meccset is, (hirtelen egy Diósgyőr-Paks ugrik be), de a mai játékunk megint olyan volt, hogy a meccsre kilátogató 40 néző lehet jobban tette volna, ha hazamegy, és inkább krokodilokat néz a TVben, ahogy a gázlón átkelő gnukat tizedelik.

Az igazsághoz, mindenféleképpen hozzátartozik, hogy kicsit tartalékosan álltunk fel. Ugyanis Mercs felnőtt, Pákó sérült, Nátó, Urbán eltűntek, Szántó pedig az eltiltás hosszát figyelembe véve, hamarabb fog a 4-es metrón a bosnyákra utazni, mint hogy a Fótban gólt lőjön. Ezek után Csifári visszatérése még a Jediénél is jelentősebb volt, illetve kaptunk egy bombaformában játszó Orosz - Kapitány kettőst is, csak bomba nélkül. De sérülések ide, eltiltások oda, ezt a meccset kötelező volt lehozni, egy olyan ellenfél ellen ahol az átlagéletkor nem haladta meg a 13-at. A mérkőzés ennek a szellemében alakult, hiszen Fóti védelemnek valahogy olyan lehetett nézni az erejét megfeszítve támadgató Szendehelyt, mint a náci tankparancsnokoknak a domboldalon lezúduló lengyel lovasságot. Nem is csinálták rosszul a dolgukat, kicsit talán izgultunk is, de igazi veszély nem fenyegetett minket.

Elég álmosan kezdtünk, helyenként voltak szép megoldások, de jó negyed óráig nem történt semmi érdemleges. Amíg egyszer csak a semmiből megszereztük a vezetést. Szabó ugratta ki Gerényit, aki remekül oldotta meg a helyzetet, és gurított a jobb alsóba. 1:0

Majd percekkel később ugyanez a figura, csak ezúttal Gerényi passzol, Szabó lép ki a lesvonalról, és gurít a bal alsóba. 2:0

Ekkor talán még joggal lehetett bízni abban, hogy talán megváltozott valami elől, és végre nem kell gólvonalon pattogó labda ahhoz, hogy belőjük azt. Ez a reménynek is gyenge gondolat, nem egészen 2 perc múlva csírájában halt el, amikor az ismét ziccerbe kerülő Szabó, 3 méterről az okos gurítás helyett, a szétlőtte a kapust, majd a kipattanót a gólvonalon remegő védőbe bombázta. Aki netán lemaradt erről, az percekkel később megnézhette az ismétlést, ezúttal Orosz előadásában. A nézők nagy része zokog, az ellenfél edzője a kispadon nevetgél. Ami a legsiralmasabb, hogy az ehhez hasonló szituációk 5 percenként követték egymást, felidézve a Kismaros szellemét, holott az Oszetzky-Király páros még a pályán se volt. Azért apróbb sikerélmények akadtak. Például a félidő derekán az egyik kipattanót Szabó végre a léc alá bombázta, és ezzel már 3:0 ide.

Majd nem sokkal később szintén ő talál be, ezzel meglövi az első klasszikus mesterhármasát. 4:0

Szép teljesítmény, de azért a színvonalat látva nem sokan fognak a szaborolandstore.com-ra kattintani, hogy relikviákat vásároljanak. Ugyanis megint előállt az a helyzet, hogy ma bárkiből gólkirályt csinálhattunk volna, ehhez képest megint az ellenfél kapusát tettük naggyá, és a gólöröm helyét lassan átvette a 'na végre már' hangulat. Azért a végére akadt egy szép akció is. Szép kispályás passzolgatás középen, közben Horváth robog üresen a szélen, középen észre is veszik, kapja a labdát, sprintelés, mesteri nagykeró át a hosszúra, ott Gerényi érkezik, átveszi, csel, kapus fekszik gól. 5:0

Erről van szó gyerekek! Csak az a baj hogy ilyenből max. négyet láttunk ma, a 90 perc alatt. És ez botrány. A botrányt pedig a spori sem szereti, ezért bedurcázott, és lefújta az első félidőt.

Ha szerintem már az első félidő is fos volt, akkor vajon mit írjak a másodikra?  Pedig a második félidő meglepetéssel indult, hiszen egy olyan játékos talált be, akinek a góljára az angol fogadóirodák a második legnagyobb nyereményt fizették volna. (Az első hely még mindig Királyé.) A rafkósabbak kitalálhatták: Igen Oszetzky köszönt be spiccel, és az egyébként jól védő Szendehelyi kapus ezt már nem tudta kitolni a léc alól. 6:0

Ez a találat már csak azért is különleges mert (még ezen a szinten is) spigó gólt utoljára tavaly májusban láttunk, amit Kovács Ricsi ragasztott, méghozzá a saját kapujába egy Csomád elleni edzőmeccsen. Azért is tárgyaltam ki ezt ilyen részletesen, mert ezen kívül sok más nem történt a második játékrészben. Még mindig nagy kedvvel támadtunk, már a bal bekk Püspöki is bekapcsolódott a kapura lövők táborához, de tényleg minden kimaradt.

Közben a spori elkezdett lapokat osztogatni. Az elsőt Gerényi kapta apróbb szabálytalanság után, majd Csifárit ütötték le középen, egy támadás közben. Hiába üvöltött, mint Bayer Zsolt az MSZP kongresszuson, a száját nem harapta ki hozzá, így a spori nem hitte el neki, hogy bántották. Viszont kapott egy sárgát szövegelésért. Majd nem sokra rá, jött a fekete leves, Gerényi rúgott össze az egyik ellenféllel, és lent maradt. Úgy látszik a Szendehelyi srácnak kevlárból van a sípcsontvédője, ugyanis a belerúgó Krisztiánt le kellett cserélni, és több mint egy hónapra kidőlt a sorból.

Mindeközben elől még mindig rengeteg helyzet maradt ki. Ezek közül csak egyet szeretnék kiemelni, amikor is 4 Fóti vitte a labdát 0 védőre, és 1 kapusra. (Király jobbszélen a labdával, középen Oszi, Rovó, Kapitány érkezik, mögöttük meg a védők olyan 5-10 méteres hátrányban) Ezt a szituációt valószínűleg még 4, az ülőhelyharcokban edzett rokkantnyugdíjas néni is magabiztosan megoldotta volna, nekünk természetesen nem sikerült. Jó fej leszek, nem írom le, ki rontotta el a helyzetet.

Nem sokra rá vége is lett a meccsnek, aminek ma, szerintem mindenki örült. Botrány. A támadójátékunk a semminél is kevesebb, és innentől kezdve, körbe lehet röhögni azt, aki mást mond. Válság van, méghozzá elég komoly. Nagymaros óta egyszer sem játszottunk jól, és ezen a trenden a szünet sem változtatott, sőt azóta, a sérülések miatt csak rosszabb lett minden. Valamit csinálni kell, mert ilyen formával pontosan meg tudom mondani, hogy hány pontot fogunk elhozni a következő két fordulóban a nyakunkra eső rangadóról. (Csomád, Göd) Talán még azt is hány gólt.

De valami mindenképpen mellettünk szól: Nincs rosszabb egy menstruáló nőnél sebzett vadnál, és ezt tavaly is megmutattuk a Kisalagi fiaskó után, a Sződ ellen. Hátha most is sikerül előhúzni a semmiből az év játékát, az egyik legfontosabb meccsen. Én bízok benne. Hajrá Fót!