2008-2010 IFI
2008-2010 IFI : 17.FORDULÓ: Fóti SE - Gödi SE 1:3 (0:1)

17.FORDULÓ: Fóti SE - Gödi SE 1:3 (0:1)

kanda  2009.04.08. 00:36

Na sok csúszással ám, de megérkezett a Gödi SE elleni meccs elemzése. Egy szoros meccsen, de mégis a győzelemre esélytelenül kaptunk ki, ezúttal nem volt pechünk, egyszerűen nyert a jobb. Részletekért tovább.

Fóti SE - Gödi SE 1:3 (0:1)

Fóti SE: Vizi 6 - Rákóczi 6, Benei 5, Kovács 5, Püspöki 6 - Lassú 5, Horváth 5 (Rovó 6, a 60.percben), Kékesi 6 Pákozdi 5 (Kanda 0, a 75.percben) - Király 5, Szabó R. 5

Góllövők: Király

Sárga lap: -

Meccs osztályzata: 3

Meccs embere: Püspöki Xaviér, Kékesi András

Nem lehetünk ma csalódottak, mint akár a Csomád ellen. Ma nem pechünk volt, nem az történt hogy egy kapra lövésből megvertek 1:0 -ra. Egyszerűen jött egy jobb csapat, és lefocizott minket a gyepről. Hazai pályán. Tehettük volna szorosabbá is, ha nem követünk el alapvető védelmi hibákat, de a Göd győzelme egy pillanatig nem forgott veszélyben, ők járatták a labdát, ők fociztak, nekünk sajnos ma, csak a részvétel maradt. Lássuk bővebben.

Ellenfelünk az első perctől kezdve letámadott, és nem feltűnően, de érezhetően ők irányították a játékot, járatták a labdát. Valahogy olyan érzése volt az embernek, mintha egy Barcelona-Bayernt nézett volna. Nem játszottak rosszul a németek, harcoltak is, de a másik csapat azért még is csak jobb volt. A baj talán az lehetett, hogy ez az említett harcosság, nem nagyon volt észlelhető az első félidőben. A második félidőben, igen, ott küzdöttünk, futottunk az eredmény után, szépíteni is sikerült, nem adtuk fel, és valamennyire kozmetikázni is tudtuk az első félidei impotens játékot Ez dicséretes, de ennyi. Az első félidőben egyértelműen hatalmas motivációs gondokkal küzdöttünk. És nem a hátrány miatt mert 0:0-nál volt ez másként. Nem vettük komolyan hogy ma van esélyünk nyerni, vagy nem volt kedvünk játszani, nem tudom, és ezen, hosszabb távon, sajnos Andris hegyi beszéde se segített. Szóval a pálya közepén nagyon akadozott a játék, egyedül a védelem volt az, ahol ideig-óráig, küzdőszellem gyenge jeleit lehetett felfedezni. De a bénultságunk miatt az egál se sokáig maradt. Bal oldali támadás, az ellenfél védője beverekszi magát a 16-oson belülre.  Ricsi és Mercs se igazán mert már ott odacsúszni neki, (pedig lehet jobb lett volna), úgy hogy Barcelonai mintára, megcsinált a srác még egy passzt be középre, ahol jött a társ. 0:1

A játék képében változás nem nagyon állt be ettől, a labdabirtoklás ugyanúgy 30-70% maradt nem ide, továbbra is a Göd uralta a mezőnyt, végig támadott, kapurálövésekig csak el-elvétve jutott el, a félidő meg hamar eltelt, mehettünk a szünetre. Maradt az egygólos égés.

A második félidőre fordulva semmi sem változott. A Göd nyomott, de itt már hamar, a félidő kezdete után magabiztossá tette az előnyt. Elfutás a jobb oldalon, és a lövés sem volt csúnya a hosszúba. 0:2

Azért mi is a pályán voltunk, és ha már kidolgozott helyzetet nem is nagyon tudtunk elvinni a 16-osig, azért állított helyzetekből (főleg szögletek), tudtunk veszélyeztetni alkalomadtán. Voltak veszélyes, sokat ígérő beíveléseink, a szépítő gólt mégis, egy erőtlen, gyenge, lapos, szar lövésből szereztük :D Amit a röviden álló védő nem tudott időben elrúgni, a másik túl távol állt, Rovó robban be középen kapura pörgetett, még Király is beleért, meg valahogy a kapus keze lába között is begurult. 1:2

De a hirtelen jött lehetőség amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan ment el, úja a kapu elé szorultunk, és bár még 10-15 percig kihúztuk, de tovább nem. Mindenki gólt akart már szerezni Lassú meg ennek a legkönnyebb módját választotta. Az ellenfél középre élesen betekert labdáját, precíz mozdulattal csúsztatta a hosszúba. Öngól, de a spori nem annak írta, mi se vegyük annak. 1:3

A hátralévő idő eseménytelenül telt el, az eredménnyel mind a két csapat megelégedett (mi igazából, már nem tudtunk mit tenni), a spori meg lefújta a meccset. Nem tennék hozzá zárszóként túl sok mindent. Győzött a jobb csapat, a mai játékban a mai formával, pontosan ennyi volt. megtettük, amit tudtunk.

Hajrá Fót!

MESTERMÉRLEG

Olajos Sándor: Elégetett vagyok a hozzáállással, de ennyi volt bennük, lehet ha előbb vagy többet kockáztatunk akkor más a vége... De ezt már úgyse tudjuk meg, és kiderült számomra hogy jelenleg a Göd egy nagyon jó csapat, megérdemelten nyert.