2008-2010 IFI
2008-2010 IFI : 18.FORDULÓ: Kisalag SC-Fóti SE 2:3 (2:0)

18.FORDULÓ: Kisalag SC-Fóti SE 2:3 (2:0)

kanda  2009.04.11. 19:33

Dráma, és egy nagyon értékes győzelem, a városi rangadón, a meglepően jó Kisalag ellen. Részletekért kattints tovább.

Kisalag SC - Fóti SE 2:3 (2:0)

Fóti SE: Kanda 5 - Benei 5 (Király 5), Mercs 5, Csifári 6 - Püspöki 6 (Horváth 6), Lassú 6, Kékesi 6, Kovács 6 - Tarlós 5 (Vizi 0) - Szabó 6 (Rákóczi 0), Rovó 5 (Urbán 6)

Gólok: Urbán, Szabó, Lassú

Sárga lap: Mercs

Meccs osztályzata: 3

Meccs embere: Lassú Sándor

Egészen hihetetlen, de megcsináltuk! Meg tudtuk csinálni! Nyertünk. Ami az első félidő után egyáltalán nem volt egyértelmű, hiszen az első 45 percet, egy kapura lövéssel hoztuk le, és két gólos hátrányban, igen kétségessé vált, hogy egyáltalán szerzünk-e ma pontokat (vagy akár pontot), de megcsináltuk! És én azt hiszem, hogy örülni kell ennek a győzelemnek. Nem kell fanyalogni, bár kicsit álmosan kezdtünk, de a hozzáállással nem volt gond, ma egyik félidőben sem focizott le minket a Kisalag (a tavalyival ellentétben), tényleg csak annyi történt, hogy lényegében a semmiből, lőttek két nagyon szerencsétlen gólt, hatalmas védelmi hibák után. De a második félidőben már nem volt pechünk, és az a csapat nyert, amelyik jobban megérdemelte. Igenis megérdemeltük a győzelmet! Szóval nem kell túldramatizálni, a mai első félidő sem volt rosszabb, mint a Pátyi, Váci, vagy a Tinnyei. A második félidőről, pedig csak felsőfokon lehet írni, mert az előzményeket ismerve leírhatom: Hatalmas bravúrt hajtottunk végre, és megfordítottuk a meccset! Mindenkinek csak gratulálni tudok. De lássuk bővebben.

Mint írtam álmosan indult a mérkőzés, az elején még bírta erővel a városi riválisunk, és többször is eljutottak a kapunkig. De a 10.perctől kezdve, (a végéig) irányításunk alá vettük a játékot. De a Kisalag hatalmas szívvel védekezett, meg mi is sokat hibáztunk, így állófoci alakult ki az ellenfél térfelén. Aztán mégis ők szereztek vezetést, méghozzá a semmiből. Előrevágott labda, hátul Beneihez szállt, aki nem vágta ki többszöri lehetőség után se, de igazából haza se akarta adni, és ennek a bizonytalankodásnak az lett a vége, hogy az utolsó pillanatban mégis megpróbálta haza adni (átfejelte a labdát a fejem fölött), majd összeszaladtunk, a csatár meg bekísérte a labdát az üres kapuba. 1:0

Hatalmas potyagól, és a legnagyobb probléma az, hogy nagyon sok ehhez hasonló egymásra várás volt a meccsen, amiből rengeteg labdát szerzett a Kisalag. Ebből pont gól lett. Nagyon nem volt időnk megzavarodni, mert rögtön kaptuk is a következőt. Bedobás után Benei meg Mercs zavarta meg egymást, aminek az lett a vége hogy Mercs rúgott egy zöldséget, a labda egy ellenfél csatárhoz pattant, aki kapásból nagyon szépen a jobb alsóba gurított. (Azért írom ezt így le, mert sajnos nálunk még mindig nincs meg ez a higgadtság, és még mindig széjjellőjük a földön fekvő kapust 2-3 méterről, akár többször is.) Szóval van még mit tanulni. Na 2:0

Egy gólt még csak-csak be lehet találni, meg könnyű fordítani, de 2:0-nál már nagyon meleg lett a pite. Ekkor kezdődött el az első roham, hiszen mindenkit megcsapta a vereség szele, és pánikszerűen elkezdtünk rohanni az eredmény után. (Jellemző, már-már fóti átok, hogy hátrányba kell kerülni ahhoz, hogy komolyan vegyünk egy mérkőzést, és hajtsunk..) tehát az eddigi alibi futballt felváltotta a pánik, meg a rohanás, és kétségbeesetten próbáltunk gólt lőni. Lám az akarat gyümölcse, 3 percen belül meglett az első kaput eltaláló lövés, amit a Kisalag alkalmi kapusa hatalmas bravúrral szedett ki a bal alsóból. De aztán hamar lecsillapodtak a kedélyek, meg már sok idő sem volt hátra, és mehettünk a szünetre.

A szünetben, az edző felhívta a figyelmet a hibáinkra, (tessék megnézni a fociszótárban ez mit jelent), lásd kép.

És a lelki beszédtől feltüzelve, léptünk pályára a második játékrészben. A Kisalagnál hamarosan jelentkeztek a légszomj első jelei, kijött az edzéshiány, és azért innentől már könnyebben tudtunk járatni a labdát, volt területünk. Csak gólunk nem volt. De a helyzeteink megvoltak, beszorítottuk őket a kapu elé, jöttek a szögletek, átlövések, amikben folyamatosan volt veszély. Sok lövés kaput is talált, de a Kisalag foggal körömmel ragaszkodott az előnybe, és mindig odaért egy láb (kéz), így sokáig megmaradt a két gólos vezetés. Pedig többször is szépíthettünk volna, de Lakatos lehúzta a rolót, (néhány alkalommal meglepő bravúrokkal) és tartotta a 2:0 -át, illetve sok esetben mi is naggyá tettük a kapust, (okos gurítások hiánya). De Isten elvesz, Isten ad, kiérdemeltük a gólt, és meg is szereztük a szépítést a félidő derekán. Horváth sokadszorra elvégzett szöglete után, a labdát elsőre még sikerült kivágni a kapu elől, de a röviden Urbán érkezett, és okosan-laposan lőtt a hosszúba. 2:1

Innentől élénkült föl a meccs, a Kisalag azonnal beszorult, kétségbe esetten faltoltak is az első támadásunk alatt. A szabadrúgás kipattant a szélre, ahol a lesipuskás Szabó állt, és kapásból állítás nélkül, ballal, egy hatalmas gólt ragasztott a hosszúba. 2:2

Innentől lett nagyon feszült a meccs, hiszen a már-már vereségbe való beletörődés elmúlt, (a félidőben én elhittem, hogy innen már nem tudjuk megfordítani a meccset), és hirtelen a nyakunkba esett lehetőség, hogy nyerjünk. Mondjuk az egyenlítésért nagyon keményen megküzdöttünk, az igen jó formát kifogó hazaiak ellen. És lám a kellő motiváció mire képes, öt perc elteltével újabb gólt értünk el, Lassú hatalmas bombája is a hálóban kötött ki, és már is mi vezettünk. 2:3

Jó lett volna, ha be tudunk gyötörni egy negyediket, de a vezetés megszerzésével, én úgy érzem a motivációból is eltűnt valami, és bár továbbra is nyomtunk, hajtottunk, de eltűnt a megfelelő koncentráció, és kimaradtak a helyzeteink. 1 gól pedig nem gól, és lehetett izgulni, mert a meccs vége felé a Kisalagnak is megvoltak a lehetőségei az újabb egyenlítésre. Ismét védelmi hiba hátul, elszámoltuk az embereket, középen Mózesre ketten vitték a labdát, meg is volt a kényszerítő a hazaiaktól, és az általunk kreált szart, már csak úgy lehet mér rendbe tenni, hogy a büntetőterület előtt Mózes utolsó emberként, a szokásos tank módszerrel elválasztotta a labdától (elkaszálta-felvágta) az üresen kapura törő hazai csatárt.

Nagyon kellett, és szerencsére sárgával megúszta, de ezért nem lehet fanyalogni Kisalagi részről, mert nekünk meg tizenegyeseket nem fújtak be a másik oldalon. Na szóval nyomott a Kisalag, kapott szabadrúgásokat, voltak helyzetei, de gólt már ők sem tudtak elérni, így megmaradt az eredmény, a végéig.

Hihetetlen győzelem, bravó mindenkinek! És még egyszer üzenném az illetékeseknek, hogy nem kell túldramatizálni a mérkőzést, meg a mutatott játékot, sokkal fosabb meccseket is játszottunk idén, elképzelés nélkül unottan, szarul, ahol nem domináltunk ennyire se, lásd Göd, Szendehely (csak tavaszról). És hiába kaptunk két nagyon szerencsétlen gólt, azért csak mi nyomtuk végig az első félidőt is. A második pedig az idei legjobb 45 percünk volt, de ha őszt is figyelembe vesszük, benne van a top 3-ban. Igen az elejét elcsesztük, de a végére helyrehoztuk a hibánkat, és ez a lényeg! Megnyertük a meccset! És ezúttal nem az ellenfelünk volt az erkölcsi győztes, mint ősszel, amikor szétfociztak minket. Itt ők találták a gólt, és mi fociztunk. Nem utolsósorban nehéz helyzetből 3 gólt rúgva fordítottunk, ez bravúros teljesítmény, és ezúttal nem kellett 10 helyzet egy gólhoz. Nem sok lehetőséget kaptunk a Kisalagtól, de azokat kíméletlenül kihasználtuk, méghozzá igen jó arányban, és ezért szeretni kell ma minket, bármennyire is szarul néz ki az eredmény. Az idei év legjobb játéka, és 3 pont. Szerintem. Ez a végszó!  Gratulálok uraim!

MESTERMÉRLEG

Olajos Sándor: "Botrány, botrány, botrány!!! Csak a fontos 3 pontnak örülhetünk...másnak nem nagyon! Sokkal de sokkal több van a csapatban, egyszerűen nem értem mi az oka annak ami az első félidőbe volt, helyzetek sokasságát hagytuk ki, majd két buta gól. A 2. félidőbe akarás és szívvel megnyertünk a meccset, csak nem értem miért nem lehet így játszani az elejétől...képzeljetek el ha így játszunk az elejétől, mennyi lett volna a vége...de nagy Gratulálok Urak! 2. félidőbe ötösre vizsgáztak,de az első félidő 1-es, így közepes..."